
La Sportiva Ultra Raptor II GTX jsou nepromokavé trailové boty do hor pro dlouhé off road trasy a vytrvalostní běh i chůzi v zimních měsících, kdy chceš komfort na mnoho hodin a zároveň jistotu, že do boty nepůjde voda. Membrána Gore-Tex Extended Comfort udrží nohy v suchu a zároveň odvádí vlhkost ven, takže se hodí do deště, mokré trávy, sněhu i rozbředlého terénu. Ultra Raptor II GTX staví na pohodlí, stabilitě a spolehlivé trakci v terénu, kde se tempo mění podle povrchu, ale bota musí držet pořád stejně.
Stabilitu v traverzech zajišťuje zadní stabilizační pata, která pomáhá udržet kontrolu na šikmém povrchu a v rozbitém terénu. Podešev FriXion White s výrazným vzorkem 6 mm je naladěná na univerzální trail použití a díky Trail Bite Heel zlepšuje brzdění při sebězích, když potřebuješ jistotu na mokrých kamenech nebo v suti. Mezipodešev z EVA tlumí dopady a pomáhá snižovat únavu při dlouhých trasách, kdy se postupně sbírají kilometry.
Specifický systém šněrování je navržený tak, aby rozložil tlak po celém svršku. Smyčky jsou všité do vnitřní elastické tkaniny a z vnějšku zesílené výztuhami, takže se napětí šněrování rozprostře rovnoměrně a bota obepne nohu stabilně bez nepříjemných tlakových bodů. Ultra Raptor II GTX je technická a zároveň pohodlná nepromokavá trailová obuv, kterou můžeš mít na noze dlouhé hodiny a spolehnout se na ni v jakémkoli terénu.