cz sk
Výhradní zastoupení pro Česko a Slovensko

+420 776 800 070, Po-Pá 10:00-18:00

Profil firmy a projekty FERRINO

Příběh italské značky Ferrino začíná v Turíně v roce 1870, kdy si Cesare Ferrino podal patent na nepromokavé textilie, začal vyrábět stany a nepromokavé obaly, které se během několika let staly populární po celé Itálii.

Rok 1890 byl počátek dlouholeté spolupráce s firmou FIAT, které Ferrino dodalo první voděodolné plachty na auta. Další kapitolu napsaly armádní zakázky na speciální stany do polních nemocnic.

Začátkem nového století, kdy vysoké hory začaly lákat první horolezce, přišly pro Ferrino další výzvy ve vývoji odolných a nepromokavých materiálú. V průběhu 30.a 40.let se tak stany Ferrino staly útočištěm pionýrů velehor.

Velký boom zaznamenalo Ferrino s příchodem nového životního stylu „na cestě“ v 60.letech, kdy se stany staly symbolem nezávislosti mladých lidí.

Spolupráce se světoznámým horolezcem Reinholdem Messnerem přinesla první kopulovitou konstrukci stanu a mnoho impulzů v evoluci outdoorového vybavení. Nasměrovala tak Ferrino na cestu prestižního výrobce vybavení do hor.

Během let se výrobky Ferrino staly součástí nehynoucí touhy člověka překonat nemožné a objevit neobjevené.

Dnes Ferrino nabízí kompletní sortiment vybavení do přírody od oblečení, přes batohy, spacáky až po všemožné doplňky pro horolezce, trekaře, vodáky a všechny ty, kteří jsou rádi venku.

Podporujeme neobyčejné projekty lidí, kteří se vydali svou vlastní cestou:

Sedmou na Mistrovství světa ve fourcrossu 'šílenou' bikerku a sjezdařku Terezu Votavovou.

Lezeckého cestotvůrce, reprezentanta a celkově druhého v hodnocení českého poháru lezení na obtížnost Michala Rožka.

Trabantisty, Česko - Slovensko - Polskou grupu lidí, kteří se po úspěšné expedici na africkém kontinentu vydala napříč Jižní Amerikou se dvěma Trabanty, Maluchem a Jawou California s expedicí Transtrabat 2012.

Karla Bartáka, jež se pravidelně vydává putovat liduprázdným indickým Himalájem, aby tam otestoval novou kolekci Ferrino.

Petru Šoubovou a její skialpovou výpravu na nejvyšší horu Íránu 5671 metrůvysokou sopku Damavánd.

Jestli i pro Tebe je cesta cílem, v hlavě se Ti klube nápad na jedinečné dobrodružství nebo stojíš před obtížnou výzvou a chystáš se překonat sám sebe, napiš nám na info@ferrino.cz

Rádi podpoříme i Tvůj příběh!

VÍCE...

informace o dostupnosti zboží na tel: 776 800 070 | email: obchod@ferrino.cz

Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere card
Ušetřete zde 20 % s vybranými platebními
kartami od RB!