cz sk
logo

Infolinka: +420 776 800 070, Po-Pá 10:00-18:00
KATEGORIE
OD 1000 KČ DOPRAVA ZDARMA, 2309 VÝDEJNÍCH MÍST.

Spacáky - pár slov k výběru

Koupě spacího pytle představuje dlouhodobější investici, o které se vyplatí trochu popřemýšlet.

Na následujících řádcích Vám pomůžeme se v dnešní široké nabídce zorientovat.

Při výběru bychom si měli položit několik základních otázek.

1. Teplotní určení:

je vyjádřeno třemi, nebo čtyřmi údaji. Pro náš výběr jsou rozhodující dvě prostřední tzv. dámský a pánský teplotní komfort. Vyjadřují teplotní rozmezí ve kterém i nezkušený uživatel nebude ve spánku pociťovat chlad. Ženy jsou k pocitu chladu náchylnější a proto je jejich teplotní komfort uváděn jako nižší. Mezi další faktory, které ovlivňují subjektivní vnímání chladu, patří např. nadměrná fyzická zátěž, pocit hladu, psychická nepohoda a další. Proto by se ani pánové neměli bát při výběru zohlednit dámský komfort. Pokud je jako komfort uvedena jedna teplota, dá se považovat za společnou pro muže i ženy.
Při určování výše uvedených teplot se řídíme Evropskou normou EU 13537.

2. Objem a váha sbaleného spacího pytle: Tyto dvě veličiny jsou těsně spjaty s námi požadovaným teplotním určením a druhem náplně. Pochopitelně že čím je spací pytel teplejší, tím je i objemnější. Celá řada Lightec je připravena s důrazem malý objem.

3. Druh náplně: zde je výběr jednoduchý. Syntetické vlákno vs. peří. Peří nabízí lepší izolační vlastnosti, nižší váhu i menší objem a delší trvanlivost. Jeho nevýhodou je však nutnost udržovat spací pytel co nejvíce v suchu a vyšší cena. Syntetické náplně jsou vysoce kvalitním technickým produktem. Přestože umělé vlákno zatím nenabízí tak vysokou tepelnou izolaci, jsou syntetické spací pytle velmi oblíbené. Tzv. péřáky předčí v nenáročnosti na údržbu, jednodušším skladováním a především schopností náplně izolovat i když není zcela suchá. V neposlední řadě i příznivější cenou.

4. Tvar/střih: nejrozšířenějším tvarem je tzv. Mumie a jejím opakem je tzv. Dekáč.

Mumiový spací pytel je při sbalení menší, takže i lehčí a tvar mumie lépe udržuje teplo. V současné nabídce spacích pytlů tento tvar jasně vede. Dekový spací pytel je jeho opakem. Spaní v prostorném dekáči se skutečně podobá přikrytí peřinou. Vzhledem k tomu, jak velký prostor pro tělo poskytuje, je jeho vyhřátí náročnější, a proto se využívá nejvíce u letních spacích pytlů nebo u spacích pytlů určených pro používání ve vytápěných místnostech.

Závěrem je ještě třeba věnovat pozornost několika následujícím detailům.

Délka, spací pytel by měl být o minimálně 10 cm, ale lépe 15 cm delší než jeho uživatel. Průměrná délka našeho spacího pytle se pohybuje okolo 200cm. Pro vyšší postavy je k dispozici prodloužená délka tzv. LONG.

Dámský spací pytel je naopak zkrácenou a zeštíhlenou verzí běžného spacího pytle, často je navíc do oblasti nohou a hrudi přidáno více izolačního materiálu.

Dětské spací pytle. Spacáčky pro Vaše potomky ve velikosti od takřka kojeneckých po juniorské velikosti. Tyto spací pytle ale málokdy dosahují svým tepelným komfortem pod 0°C.

informace o dostupnosti zboží na tel: 776 800 070 | email: obchod@ferrino.cz

Copyright © 2005 - 2022 Všechna práva vyhrazena Ferrino.cz ⋅ Nastavení soukromí